Breaking News

Aktualne oferty banków w rankingu kredytów gotówkowych

Oferty bankowe zmieniają się jak w kalejdoskopie – wystarczy kilka dni, a kolejni oferenci proponują swoim klientom pożyczki, lokaty, kredyty odnawialne czy gotówkowe na zupełnie innych warunkach. Ta zmienność oferty sprawia, że z dnia na dzień można stracić lub zyskać wiele – np. przy obniżeniu stopy oprocentowania kredytu, jeden dzień różnicy może zaowocować znacznie korzystniejszymi warunkami finansowymi pożyczki.

Z tego samego powodu warto porównywać między sobą propozycje kredytowe poszczególnych banków, ponieważ te również rywalizują pomiędzy sobą o klienta i z wykorzystaniem dostępnych dzisiaj powszechnie internetowych porównywarek oraz rankingów błyskawicznie dowiedzieć można się o tym, jakie są kluczowe różnice w ofertach kredytowych na rynku.

Jak oszczędzić na zaciągniętym kredycie?

Chociaż stopa oprocentowania każdego kredytu bankowego jest naturalnie dodatnia i trzeba pożyczkodawcy oddać więcej pieniędzy, aniżeli się od niego pożyczyło – wciąż możliwe jest zaoszczędzenie w takim rozumieniu, że można wybrać najkorzystniejszą ofertę na rynku. Czym dokładnie jest „najkorzystniejsza oferta” w przypadku takiego produktu jak bankowy kredyt gotówkowy? Warto pamiętać o tym, że to nie tylko całkowita suma zobowiązania do spłacenia, pozostająca klientowi z umowy po podliczeniu wszystkich opłat manipulacyjnych i marż bankowych.

O tym, że dany kredyt jest dla klienta względnie wygodnym i bezproblemowym produktem, decydują także inne walory. Większość osób wnioskujących o pożyczkę w banku szuka takiej propozycji kredytu gotówkowego, która będzie korzystna na wielu płaszczyznach, a to oznacza m.in.:

• niskie RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania);

• stałe oprocentowanie;

• pożyczka we własnej walucie (walucie otrzymywanego wynagrodzenia);

• długi okres kredytowania (wiele rat miesięcznych do wyboru);

• możliwość konsolidacji kredytu;

• dostępność „wakacji kredytowych” czy możliwość restrukturyzacji kredytu po upływie okresu ochronnego.

Jak mądrze wybrać pożyczkę bankową?

Istnieje wiele banków, które regularnie rozwijają swoją propozycję i stale kierują do klientów na rynku nowe produkty ze zmieniającymi się parametrami finansowymi oraz obwarowaniami prawnymi. Dlatego warto mieć pomocnika lub poradnik, który na każdym kroku zawierania umowy z bankiem – począwszy od porównania ofert, poprzez zaprezentowanie warunków umowy, na elektronicznej weryfikacji podpisu kończąc – będzie wspierał klienta w poszukiwaniach.

Na szczęście w Internecie nie brakuje rankingów, porównywarek i fachowych for eksperckich, na których regularnie publikowane są najnowsze zestawienia i informacje o promocjach na bankowe pożyczki gotówkowe. W miejscach takich nie brakuje poradników lub słowniczków pojęciowych, które pozwalają początkującym klientom, zaciągającym swój pierwszy kredyt, szybciej odnaleźć się w gąszczu takich pojęć jak RRSO czy koszty manipulacyjne. Dlatego też warto zobaczyć aktualne oferty banków w rankingu kredytów gotówkowych i przed podpisaniem jakiejkolwiek bankowej wieloletniej umowy kredytowej – sprawdzić ją najpierw w sieci i porównać z innymi możliwościami na rynku.

Dodaj komentarz