Breaking News

Atuty dbania o paznokcie – uprzejmie zapraszamy na manikiur!

Manicure japoński powszechnie znany jest za zachwycającą naturalną metodę pielęgnacji skóry i paznokci stóp. Posiada on nie tylko długoletnią tradycję, wywodzącą się z Japonii, jednakowoż w głównej mierze jego charakterystyczną cechą jest mnóstwo zalet i walorów, jakie w ogromnym stopniu wpływają na stan naszych stóp. Jedna z najważniejszych zalet tego zabiegu jest fakt, iż w skład używanych tu maści i past wchodzą tylko naturalne składniki, oraz nie ma tutaj jakichkolwiek niepokojących dla zdrowia chemikaliów. Z tego też względu zabieg ten nie powoduje nieprzyjemnych dla cery podrażnień, czy też objawów alergii. Puder, jaki używa się w trakcie zabiegu, po jego wypolerowaniu nadaje paznokciom śliczny, naturalny blask.

Dodatkowo powoduje, ze mają one witaminy takie jak na przykład: A, E, H, a także B5 oraz krzemionkę z morza japońskiego. Manikiur japoński posiada bardzo mnóstwo zalet oraz wartości, a przede wszystkim poprawia krążenie krwi, pobudza wzrost paznokci, oraz wzmacnia je – przetestuj depilacja laserowa. Z reguły wykorzystuje się go, kiedy kontrahent ma paznokcie nadzwyczaj słabe, o nierównej płytce, albo rozdwajające się.

To właśnie dzięki zabiegowi, jakim jest japoński manicure przestają się kruszyć, a także są bardziej mocne oraz sprężyste. W dzisiejszych czasach można zrealizować go już we wszystkich profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, funkcjonujących na terenie Polski. Coraz częściej wykonywany jest także w domu, albowiem charakteryzuje się łatwością wykonania. Jeżeli wiec nie chcemy udawać się do salonu, lecz zabieg wykonać we własnym domu, potrzebne nam będzie: pasta z witaminami, puder, oraz polerka oraz dwustronny pilnik.

Niezbędna jest tu również szpatułka, którą nałożyć możemy pastę na stopy. Jeżeli wykonany go prawidłowo, stosując się do wyznaczonych zasad i kolejności zabiegu, nasze stopy odzyskają własny naturalny blask. Oprócz tego nasze paznokcie napełniać się będą różowym połyskiem, który utrzyma się przez kolejne dwa tygodnie. Nie zapominajmy także, żeby po ukończonym zabiegu wetrzeć w stopy oliwkę, która ułatwi przenikanie innych substancji. Po zabiegu przez tydzień nie malujmy paznokci.

Dodaj komentarz