Breaking News

Bezpieczne podzespoły zamienne do instalacji gazowych w samochodzie

Nagaz to fachowy punkt sprzedaży LPG oraz CNG, mający do zaoferowania najwyższej jakości filtry gazowe oraz wiele pozostałych elementów zamiennych do instalacji gazowych. W samochodowej instalacji można wyróżnić dwa typy filtrów paliwowych. Pierwszymi są filtry Liquefied Petroleum Gas w stanie ciekłym, a kolejne to filtry Liquefied Petroleum Gas w stanie gazowym. Oba te typy filtrów można kupić we wspomnianym punkcie sprzedaży, w bardzo atrakcyjnej cenie. Każdy filtry lpg udostępniony jest od ręki.

Wkłady filtrów Liquefied Petroleum Gas fazy ciekłej to najważniejsze elementy, odcinające przepływanie propan – butanu. Zakładane są przed parownikiem. Są to części wykonane ze specjalnej bibuły filtracyjnej. W punkcie sprzedaży dostępne są także modele zrobione z włókien szklanych oraz z włókna syntetycznego, spełniającego zadanie środka filtracyjnego.

Filtry fazy ciekłej mogą też zostać montowane za zaworem tankowania. Niezależnie od typu, propan – butan jest filtrowany wtedy, gdy trafi do zbiorników w czasie tankowania na stacji paliw. Filtry fazy lotnej są natomiast zamieszczane na przewodzie, odprowadzającym odparowane LPG z reduktora do listwy wtryskowej lub do swobodnych wtryskiwaczy gazu. Filtry mogą być jednorazowe albo z wymiennym wkładem.

Filtry fazy lotnej mogą zostać zrobione z papieru, innowacyjnego materiału filtracyjnego, włókna syntetycznego bądź z włókien szklanych. Systematyczna wymiana filtrów jest znacząca, ponieważ to od niej uzależnione jest bezproblemowe użytkowanie samochodu zasilanego propan – butanem. Szacuje się, że filtry takie należy zmieniać co mniej więcej 15 tysięcy kilometrów. Oczywiście, każdorazowo filtr powinien zostać przystosowany do wymagań wytwórcy. Propozycja sklepu Nagaz zawiera wszystkie typy filtrów fazy ciekłej oraz fazy gazowej, jakie umieszczone są w większości samochodowych instalacji LPG spotykanych na rynku. Nie będzie w związku z tym kłopotu z tym, by znaleźć odpowiedni filtr pod własne oczekiwania.

Dodaj komentarz