Breaking News

Czym się zajmują poszczególni specjaliści medyczni?

Okuliści to lekarze, którzy leczą choroby lub zaburzenia oczu, takie jak zaćma i jaskra. Korekcja wzroku, z którą nie może sobie poradzić optometrysta, może być leczona przez okulistę. W razie potrzeby okuliści wykonają również operację oka. Okuliści uczęszczają do szkoły medycznej, a następnie na rezydenturę okulistyki. Nie muszą brać udziału w stypendium, chociaż wielu decyduje się na udział w szkoleniu stypendialnym dotyczącym określonych chorób oczu lub zabiegów chirurgicznych.

Otolaryngolodzy są częściej określani jako laryngolodzy lub lekarze uszu / nosa / gardła. Otolaryngologia to dziedzina, która szczegółowo opisuje połączenie umiejętności chirurgicznych oraz medycyny i leczenia gabinetowego. Oprócz rezydentury otolaryngologicznej muszą uczęszczać do szkoły medycznej.

Laryngolodzy zajmują się wieloma problemami, w tym problemami z zatokami, alergiami, nowotworami głowy i szyi i nie tylko. Z tego powodu wielu laryngologów uczęszcza na stypendia dla podspecjalizacji otolaryngologii, takiej jak rynologia, która koncentruje się na zagadnieniach związanych z nosem i zatokami.

Dermatolodzy diagnozują i leczą schorzenia, które wpływają na włosy, skórę i paznokcie. Może to obejmować leczenie wysypki lub trądziku, diagnozowanie czerniaka (rak skóry) i wiele innych. Oprócz tego dermatolodzy wykonują również wiele zabiegów estetycznych, które są opłacane z własnej kieszeni, a nie z ubezpieczenia. Takie procedury obejmują zastrzyki z botoksu, laserowe zabiegi na skórę i inne.

Po ukończeniu szkoły medycznej dermatolodzy muszą uczęszczać na rezydenturę dermatologiczną. Stypendia nie są wymagane, ale niektórzy dermatolodzy mogą w nich uczestniczyć, jeśli zdecydują się na podspecjalizację w określonym aspekcie dermatologii. Dermatologia to bardzo konkurencyjna dziedzina dla lekarzy. Jednym z powodów jest to, że dermatolodzy są bardzo dobrze wynagradzani. Zobacz na stronie https://www.cbsnews.com/news/consumer-reports-hospital-rankings-show-if-hospital-failing/

Psychoterapia vs. Psychoanaliza

Psychoterapeuci stosują terapię rozmową, aby pomóc ludziom rozwiązać problemy emocjonalne lub psychiczne. Psychoanalitycy pomagają ludziom wydobyć na powierzchnię nieświadome konflikty lub wyparte wspomnienia, aby mogli świadomie nad nimi pracować.

Neurolodzy to lekarze, którzy opiekują się pacjentami ze schorzeniami wpływającymi na mózg, kręgosłup lub nerwy. Widzą pacjentów ze złożonymi schorzeniami, takimi jak choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane i neuropatia. Neurolodzy opiekują się również pacjentami, którzy mają częste problemy, takie jak migrenowe bóle głowy i zawroty głowy.

Podobnie jak inni lekarze, neurolodzy muszą uczęszczać do szkoły medycznej, a następnie na rezydenturę neurologii. Stamtąd mogą kontynuować szkolenie stypendialne dla podspecjalizacji, takiej jak neurologia dziecięca lub neurologia naczyniowa (związana z naczyniami krwionośnymi w mózgu).

Radiolog jest lekarz, który jest przeszkolony w zakresie oglądania i interpretacji badań diagnostycznych. Często lekarz prowadzący musi również interpretować wyniki badań. Analiza radiologa może dostarczyć dodatkowych informacji lub porad dotyczących dalszych badań.

Zanim radiolog uzyska licencję, musi uczęszczać do szkoły medycznej i rezydentury dla radiologii. Stamtąd mogą wybrać udział w szkoleniu stypendialnym dla podspecjalizacji radiologii, która koncentruje się na określonym aspekcie radiologii lub obszarze ciała.

Anestezjolodzy są przeszkoleni w zakresie radzenia sobie z bólem pacjenta i objawami życiowymi podczas operacji. Często radzą sobie również z nagłymi przypadkami medycznymi w szpitalu, takimi jak zatrzymanie akcji serca i nagłe problemy z oddychaniem.

Aspirujący anestezjolodzy muszą uczęszczać do szkoły medycznej, a następnie do programu rezydencyjnego dotyczącego anestezjologii. Istnieje wiele podspecjalizacji anestezjologii, w których mogą uczęszczać na stypendia, w tym znieczulenie dla pacjentów z przewlekłym bólem lub dla pacjentów na OIT.

Chirurdzy spędzają czas na planowaniu zabiegu chirurgicznego, przeprowadzaniu operacji na sali operacyjnej, a następnie śledzeniu później, aby zidentyfikować wszelkie komplikacje i potwierdzić, że zabieg zakończył się sukcesem. Chirurgów można szkolić w chirurgii ogólnej lub w bardziej wyspecjalizowanych dziedzinach chirurgii, takich jak chirurgia ręki, chirurgia dziecięca lub chirurgia naczyniowa (związana z problemami z przepływem krwi). 21

Szkolenie na chirurga trwa zazwyczaj kilka lat dłużej niż szkolenie lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Po ukończeniu szkoły medycznej chirurdzy ogólni muszą uczestniczyć w programie rezydencyjnym trwającym od trzech do pięciu lat. Po uzyskaniu certyfikatu zarządu będą uczestniczyć w stypendium lub stażu w oddziale chirurgicznym.

Lekarz Wykonawczy

Niektórzy lekarze nie praktykują medycyny. Zamiast tego przejmują wiodące role w polityce zdrowotnej, badaniach farmaceutycznych lub firmach ubezpieczeniowych. Od lekarzy nieklinicznych na ogół wymaga się ukończenia szkoły medycznej i rezydentury. Muszą również posiadać licencję medyczną.

Zazwyczaj tylko najlepsi studenci medycyny są przyjmowani na programy rezydencyjne z dermatologii. Psychiatra specjalizujący się w zdrowiu psychicznym. Traktują problemy emocjonalne i behawioralne poprzez połączenie psychoterapii, psychoanalizy, leków i hospitalizacji. Ich praca może odbywać się w biurze, w szpitalu lub być kombinacją tych dwóch.

Po ukończeniu studiów medycznych i rezydenturze z psychiatrii niektórzy psychiatrzy uczęszczają na stypendia dla podspecjalizacji. W psychiatrii istnieje wiele różnych dziedzin, w tym psychiatria dzieci i młodzieży, medycyna uzależnień lub zaburzenia odżywiania.

Dodaj komentarz