Breaking News

Dla kogo imponujące są apartamenty?

Minęły okresy zamków wznoszonych na samotnej skale, wijących się podjazdów, zwodzonych mostów, nieosiągalnych twierdz. Współcześnie mamy inne twierdze, nie mniej okazałe, nie mniej renomowane, jakkolwiek bardziej nowoczesne – to apartamentowce. O ile twierdze były synonimem czegoś żądającego podboju oraz zdobycia, niejednokrotnie zdobycia okupionego śmiertelną ofiarą, o tyle apartamenty są bardziej dostępne oraz nie potrzebują ofiar z ludzi, są o wiele bardziej humanitarne.

Niemniej jednak ich dostępność nie jest bez cenny: nieprzeciętność była zawsze w cenie, a już z pewnością nieprzeciętność na rynku działki, a tak jest z apartamentami: wyróżnia je dbałość o każdy architektoniczny detal, wizualnie są spadkobiercami bardzo dobrych europejskich tradycji architektonicznych. Apartamenty to znacznie więcej aniżeli dom, niż osiedle mieszkaniowe, niż blok – apartamenty mają indywidualność, własny rozpoznawalny charakter za kształt którego ponoszą odpowiedzialność optymalne biura architektoniczne oraz najbardziej rozpoznawalni projektanci.

Nazwisko projektanta wystarczy jedynie za całą reklamę apartamentowca. Pewne pojęcia przenigdy nie wyjdą z użycia – to nie kwestia mody, a prezentowanych przez nie zjawisk: jesteśmy odpowiednio osłuchani z prestiżem lub luksusem, i umiemy niezawodnie wskazać, do czego się odnoszą. Jeżeli WillaAnna.PL – leśniczówka szklarska poręba skojarzymy z prestiżem i luksusem to skojarzymy trafnie: zaprojektowane nie tylko po to, by w nich zamieszkać, lecz także po to, by się miały wyróżniać wizualnie. Mieszkania uwielbiają uwodzić i robią to efektywnie, uwodzą nawet tych, którzy na ich zakup lub też wynajem nie mogą sobie pozwolić.

Każdy pasjonat nowoczesnej architektury nie przejdzie obojętnie obok apartamentowca, który wyglądem przyćmiewa inne obiekty architektoniczne w swoim otoczeniu. Tak jak apartamenty to specyficzne bryły oraz mieszkania, tak też specyficznych ściągają mieszkańców, i nie zawsze muszą być oni miłośnikami bądź też znawcami porządnej architektury. Apartamenty przeznaczone są dla ludzi bogatych, zwłaszcza pochodzących ze świata biznesu, lecz nie jedynie, a więc dla ludzi o wysokim społecznym statusie oraz wspaniałych zawodach. Apartament uwydatnia oraz wzmacnia zarazem już zdobyty status oraz prestiż jego domownika.

Dodaj komentarz