Breaking News

Dotwork alternatywa dla klasycznych tatuaży?

Czym jest dotwork? Dotwork to technika tatuowania, która polega na stworzeniu tatuażu na skórze za pomocą kropek. Kropki umieszczone są w takiej odległości, aby tatuaż oddawał realizm, a także głębię wzoru, zapewniając idealną grę cieni.

Dotwork świetnie sprawdza się przy każdym wzorze, jednak nie każdy tatuażysta podejmuje się tej techniki. Dotwork to styl czasochłonny i wymaga dużej precyzji, a także wyobraźni. Czy technika Dotwork może stać się alternatywą dla klasycznych tatuaży? Czym różnią się od siebie te dwie techniki? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie.

Dotwork, czym różni się od klasycznego tatuażu?

Jak wspomniałem wcześniej, chodzi o technikę tatuażu. Wykonując tatuaż na przedramieniu metodą klasyczną, jest on jednolity w zależności od potrzeb oraz upodobań klienta. Możemy wykonać tatuaż metodą klasyczną z domieszką watercolor, który w efekcie końcowym przypomina rozlaną akwarelę. W przypadku tatuaży klasycznych często występuje wiele kolorów oraz półcieni. Dotwork to zazwyczaj czarne tatuaże, z domieszką czerwonego koloru.

W przypadku tatuaży dotwork, na jeden obraz składa się tysiące, a czasem i miliony kropek, które łączą się w całość. Z daleka tatuaż wygląda na mocno cieniowany, a kiedy zaczniemy się przyglądać, zobaczymy, że na jeden obraz składają się małe cząsteczki oddzielone od siebie w harmonijny sposób, który składa się na całość naszego wzoru.

Podczas pracy w naszym studio tatuażu Lublin, zajmujemy się techniką dotwork na co dzień. Jest to nasz konik, przy którym możemy pracować godzinami, aby uzyskać trójwymiarowy efekt głębi oraz gry cieni.

Czy dotwork może stać się alternatywą dla klasycznych tatuaży?

Zdecydowanie! Punktowane tatuaże mają większą odporność na ścieralność oraz blaknięcie wzoru.

Nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o wzory dotworkowe. Tatuaże damskie, tatuaże męskie, tatuaże na dłoni oraz tatuaże na nadgarstku, to wszystko można wykonać kropkowaną metodą, która da nam pewność, że nasz wzór będzie unikatowy, a jego głębia zachwyci każdego!

Warto jednak wspomnieć, że dotwork powinien być wykonywany przez profesjonalistę, a przede wszystkim specjalistę w tego typu wzorach. Jeśli chcesz, aby Twój tatuaż prezentował się wyjątkowo i oryginalnie, dotwork z pewnością jest metodą dla Ciebie!

Pamiętaj, każdy wzór można wykonać techniką dotworkową! Dobry tatuażysta z pewnością doradzi Ci metodę tatuowania, a także przedstawi efekt końcowy i omówi z Tobą proces tatuowania.

Dodaj komentarz