Breaking News

Gdy samochód nie nadaje się do naprawy – współczesna motoryzacja

Przemysł motoryzacyjny podczas minionego kryzysu ekonomicznego, był jedną z najogromniejszych jego ofiar. Z tygodnia na tydzień w Stanach Zjednoczonych sprzedaż oryginalnych aut spadła o jedną trzecią a pracę w tej dyscyplinie stracił ponad milion osób. Wliczając w to tysiące firm, jakie były kooperantami koncernów samochodowych, straty jakie w tego tytułu wynikły, oblicza się na powyżej dwieście miliardów dolarów. Europa także nie zaliczyła minionych lat do udanych, jeżeli chodzi o motoryzację, podobnie jak Japonia i wiele innych krajów. Jednakowoż wolno wykazywać umiarkowany optymizm, że załamanie rynku powoli się kończy i nadchodzą lepsze czasy. Otóż w minionym kwartale, po raz pierwszy od dwóch lat, sprzedaż innowacyjnych samochodów w Stanach Zjednoczonych dorosła o dwadzieścia procent. Może to być zasługą niedrogich kredytów i licznych rabatów i upustów, jakich udzielają tamtejsze salony. Europa na razie zatrzymała się w miejscu, co także należy odczytywać jako dobrą wiadomość – w tym też pomaga autokasacja Radom oraz sukcesywne wymienianie aut na nowoczesne modele. Wszyscy przyjęli te informacje z ulga oraz zadowoleniem, bo branża samochodowa jest perfekcyjnym miernikiem kondycji finansowej społeczeństwa. Poza tym wielkość pełnej branży powoduje, że ma ona kolosalny wpływ na ogólny stan gospodarki światowej.

Jeśli nic złego się nie stanie, to nadchodzący rok będzie kontynuacją solidnej koniunktury i sprzedaż w salonach samochodów powinna wzrosnąć o dziesięć procent. Na razie nie przekłada się to na wzrost zatrudnienia w branży motoryzacyjnej, ale jak oceniają fachowcy, jest to kwestią nieodległej przyszłości. Mechanika samochodowa to bardzo istotny dział, głównie w obecnych czasach, kiedy tak dużo aut jeździ po naszych drogach. Mechanika samochodowa jest na pewno niezwykle dobrze znana.

Dziś wiele jest serwisów obsługujących sfrustrowanych kierowców, jakich pojazdy odmówi łych posłuszeństwa. Dużo jest także warsztatów samochodowych, gdzie na pewno stoją w kolejce coraz to oryginalne pojazdy. W istocie świetnie prosperują, jednakże świadczy to w głównej mierze o tym, że wozy bywają wadliwe. Nie ma takich, które by się nie psuły. Nawet, jeżeli kupimy nowatorski prosto z salonu z w pewnych sytuacjach będzie coś nie tak, w końcu tak można definiować zużycie materiału.

Dodaj komentarz