Breaking News

Innowacyjne piece indukcyjne o zastosowaniu przemysłowym

Innowacyjne piece indukcyjne o zastosowaniu przemysłowym produkowane są przez markę Energoel. Firma wypuszcza 2 serie: piece indukcyjne PDP oraz PDM. Piece z serii PDP przeznaczone są do topienia niedużej ilości materiałów kolorowych w laboratoriach. Mogą to być: złoto, srebro i platyna. Klienci mogą dobierać wśród wersji jakie współpracują z tyglami ceramicznymi oraz modeli wyposażonych w tygiel grafitowy.

Szczegółowe cechy urządzeń opublikowane są na witrynie www Energoel, co pozwala wyszukać przedsiębiorcom najlepsze rozwiązanie pod wykorzystanie przewidywane we własnym miejscu pracy. Piece z serii PDM przeznaczone są w głównej mierze do prac w laboratorium, ale także do prac przemysłowych. Są wyposażone w tygiel węglikowy o pojemności jaka może stopić dwa kilogramy miedzi.

Mające zastosowanie w przemyśle piece cechuje: duża bezawaryjność, spora produktywność, wysoka wydajność w przetwarzaniu energii, możliwość automatyzacji dostępnych procesów, łatwa obsługa, możliwość sterowania mocy w zakresie temperatury, kompaktowa budowa, małe gabaryty, bardzo dobry wpływ na środowisko, jak i opcja zastosowania dowolnych funkcji, zależnie od wymagań klienta.

W laboratorium i budynkach przemysłowych piece takie sprawdzają się perfekcyjnie. Posłużą przede wszystkim do wykorzystania w odlewniach, pracowniach złotniczych bądź zakładach przeróbki surowców wtórnych. Piece nowej generacji zbudowane są na bazie podzespołów elektronicznych i elektrycznych, o sporej jakości i niezawodności.

Intensywne mieszanie metalu zapewnia jednorodność uzyskanych stopów, co jest znaczące przy topieniu złomów metali. Każdy piec jest szczegółowo scharakteryzowany technicznie, a także wskazane są jego parametry techniczne. Można także sprawdzić elementy wykonania i wyposażenie. Doświadczeni inżynierowie zajmują się też wykonywaniem linii technologicznych, w jakich głównym elementem są nagrzewnice i piece indukcyjne. Każde zamówienie wykonywane jest na podstawie indywidualnych wyznaczników.

Dodaj komentarz