Breaking News

Jak dobrze przedstawić pozew o rozwód?

Sprawy sądowe są nie wyłącznie długofalowe, jednak również kosztowne. W niektórych przypadkach wolno zwrócić się do sądu z konkluzją o zniesienie opłat, jednakowoż muszą to być niezwykle prawidłowo udokumentowane pisma, iż nie stać nas na opłaty.

Szczególnie kosztowne okazują się w dużej grupy sprawach sprawy rozwodowe, do jakich na ogół osoby angażują adwokatów, pełnomocników. Zawiłości prawniczego języka oraz terminologii sądowej powodują, iż ludzie wypatrują prawników zajmujących się takimi sprawami jak rozwód. Już samo stwierdzenie pozwu rozwodowego jest dość kłopotliwe. Wydatki adwokackie są wysokie, a kwota finalna zależy od stopnia trudności sprawy rozwodowej. Może to być nawet parę tysięcy złotych, chociaż wydatek opłaty sądowej wynosi tylko 600 złotych. Niestety, rzadko się zdarza, by stron internetowym udało się doprowadzić sprawę rozwodową do wyczekiwanego końca bez pomocy adwokatów.

W szeregu przypadków sprawy komplikują się w trakcie procesu z powodu wniesienia zastrzeżeń przez współmałżonka, przede wszystkim gdy w grę wchodzi podział majątku i opieka nad dziećmi. Każdy pozew o rozwód wniesiony do sądu, musi uwzględnić wolę pozywającej osoby, czy rozwód ma nastąpić z orzeczeniem winy, czy również bez takiego orzeczenia. Dla sądu sprawa bez rozwodowa bez orzekania o winie jest prostsza, sędzia nie musi orzekać, czy, oraz który z małżonków jest winien rozpadu związku małżeńskiego. Zaniechanie orzeczenia o winie następuje na zgodne żądanie małżonków.

Rozwód bez orzekania o winie ma taki skutek, jakby żadne z małżonków nie było winne rozpadu związku – przetestuj radca prawny świdnica. Dla sądu, łączny wniosek małżonków w tej kwestii ma charakter wiążący. Takie orzeczenie bez ustalenia winy, ma niemniej jednak znaczenie co do obowiązku alimentacyjnego jednego z rozwiedzionych małżonków, gdyby znalazł się bez środków do życia. Była żona, bądź też mąż są oprawieni do pomocy materialnej byłemu współmałżonkowi do pięciu lat od orzeczenia rozwodu. Środki materialne powinny zabezpieczać najistotniejsze potrzeby życiowe. Po pięciu latach od decyzji sądu, ten obowiązek wygasa. Jak widać, rozwody bez decyzji o winie są prostsze i szybsze, jednakowoż mogą również przysporzyć kłopotów w przyszłości.

Dodaj komentarz