Breaking News

Jak działa i kiedy skorzystać – informacje o botoksie

Jest to jedna z w największym stopniu słynnych metod usuwania zmarszczek mimicznych. Bazuje ona na wstrzykiwaniu w wyznaczone miejsca twarzy niedużych dawek preparatu. Przeważnie jest wstrzykiwane w górne części twarzy oraz w okolicach ust. Polega to na tym, iż na pewien czas paraliżuje mięśnie, w rezultacie czego skóra w tym miejscu nie marszczy się. Ma jakby wypełnić miejsce, w jakim uformowała się zmarszczka. Jest też stosowany jako napełniacz w celu zwiększenia ust.

Dziś coraz częściej użytkuje się jad kiełbasiany. Jest to jedna z części medycyny estetycznej, botoks jest wdrożony w gabinetach medycznych oraz nie wymaga znieczulenia – wypróbuj Botox Kraków. Nie powinny go stosować kobiety w ciąży, jak i osoby z schorzeniami układu nerwowego i sercowego, a też z chorobą mięśni. Jest to zabieg tymczasowy i należy go regularnie powtarzać. Ażeby nie posiadać żadnych skutków ubocznych, należałoby chodzić do prestiżowych gabinetów lekarskich, w których zabieg zostaje wykonany przez dobrego profesjonalistę.

Będzie to jeden z przeważnie użytkowanych zabiegów, a zarazem jeden z w największym stopniu bezpiecznych sposobów na pozbycie się zmarszczek, choć należy pamiętać, iż zabieg ten nie jest trwały i powinien być regularnie powtarzany. Współcześnie nadzwyczaj modnym sposobem na poprawę wyglądu jest medycyna estetyczna.

Najpopularniejszy w zeszłych latach stał się zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej.

Wykonuje się go, w celu ograniczenia uciążliwych i przeszkadzających zmarszczek mimicznych, by skóra na twarzy była ujędrniona oraz gładka. Botox wykorzystywany jest także w leczeniu zakłóceń mięśniowych, u dzieci z mózgowym obezwładnieniem dziecięcym. W obu przypadkach lek działa tak samo, inaczej hamuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowe, co prowadzi do całkowitego lub ewentualnie częściowego rozluźnienia mięśnia. Działanie botoxu inauguruje się po około 36 godzinach od wykonania zabiegu, a trwać może nawet do 3-4 miesięcy. Należy zaznaczyć, iż po leczeniu mogą wystąpić efekty uboczne, takie jak chwilowa bolesność mięśnia, czy ból w miejscu wstrzyknięcia. Przybierają one jednakże delikatny charakter oraz są krótkotrwałe.

Dodaj komentarz