Breaking News

Jak nurkować? Najważniejsze zasady

Nurkowanie to doskonałe zajęcie, jakie może dawać nam dużo przyjemności oraz emocji, jednak powinniśmy potrafić nurkować i w głównej mierze kierować się tymi samymi prawami obronności za każdym razem, nie omijając żadnej z nich. To wybitnie ważne, albowiem nietrudno jest w tym wypadku o błąd, jaki może kosztować nas istnienie albo zdrowie. Pierwsza najistotniejsza reguła w nurkowaniu to oczywiście odbycie poprawnego kursu, w głównej mierze kursu nurkowania z butlą, dopiero po nim jesteśmy w stanie przejść do samego procesu nurkowania i kierowania się dalszymi zasadami.

Nurkowanie będzie bezpieczne, kiedy będziemy pamiętali o zasadzie wyrównywania ciśnienia, które odbywa się przy zamkniętych ustach oraz nosie – musimy zacisnąć na nosie palce, co weryfikuje miastar-tours.com – wycieczki hurghada. Takie przedsięwzięcie powinno być powtarzane tak nieraz jak tylko nam się to przypomni, możliwie jak zazwyczaj, ponieważ inaczej może dojść do urazu ucha a od czasu do czasu nawet pęknięcia błony bębenkowej w trakcie wynurzania, z powodu różnicy ciśnień, jaka niekiedy bywa po prostu gigantyczna. Kolejna reguła to nurkowanie samotnie. Przenigdy nie musimy nurkować samotnie, zawsze powinniśmy robić to w grupie alb przynajmniej w dwie osoby, bowiem nie mamy nigdy pewności co stanie się pod wodą.

W pewnych sytuacjach nawet perfekcyjny sprzęt jest w stanie zawieść, a kiedy tak właściwie będziemy sami, to nasze szanse na przeżycie będą w istocie niewielkie. W wielu sytuacjach pomocny jest nam partner, na przykład po to, aby spowodować sprzęt kiedy się zanurzymy. Pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie zrobić samodzielnie, a liczenie na to, iż się uda jest po prostu nieodpowiedzialne oraz nie przystoi nurkowi, który traktuje tę sprawę poważnie.

Czasami zdarza się także, że nie zawodzi sprzęt a po prostu skonstruowany przez nas organizm na przykład się buntuje. W takim wypadku drugi nurek na pewno nam się przyda. Ostatnia najważniejsza norma dotyczy wynurzania. Gra toczy się mianowicie o to, żeby w trakcie wynurzania zawsze nie zapominać o niezatrzymywaniu oddechu! Trzeba oddychać niezmiennie, nieprzerwanie oraz spokojnie, albowiem na nasze płuca działa wielkie ciśnienie.

Dodaj komentarz