Breaking News

Jak walczyć z ostrymi promieniami słonecznymi? Markizy wspomogą

Nadciąga lato, a wraz z nim upały. Wielkie temperatury są niezwykle uciążliwe przede wszystkim dla dzieci i osób starszych. Słońce zaglądające do naszych gniazdek wywołuje wzrost temperatury w obrębie. Wolno tego uniknąć instalując markizy w oknach. Do doboru jest cała gama takich osłonowych żaluzji. Zewnętrzne i wewnętrzne, materiałowe i drewniane. Twórcy oferują również markizy indywidualne, fabrykowane na odpowiednie zamówienie. Najlepsze na upały będą markizy zewnętrzne, które nie przepuszczają światła słonecznego. To kłopotliwe wówczas w mieszkaniu jest nadzwyczaj ciemno. Innymi dodatkami są markizy zaciemniające – markizy wrocław. One też nie przepuszczają światła słonecznego, niemniej jednak w mniejszym stopniu aniżeli markizy zewnętrzne. Markizy przysłaniające zrobione są z podgumowanego materiału, w takim razie na domiar tego nie trwonią gorącego powietrza.

Dzięki temu w mieszkaniu nawet podczas upałów jest chłodno. Materiał, z którego są one wykonane wolno czyścić wilgotną ściereczką. To zezwala na długie lata owocnego oraz lekkiego użytkowania. Pośród dużej grupy sposobów zasłaniania okien najpopularniejszym są zasłony z materiału. Kiedyś ciężkie, w osobliwych odcieniach czerwieni i zieleni, dzisiaj dostępne są w przeróżnych formach. Łatwe zasłony czy fantazyjne dekoracje, nie zasłonią okna tak dobrze jak markizy materiałowe. Do wyboru jest parę typów takich markiz. Najprostszymi są tekstylne w kasecie lub na drążku nastawnym łańcuszkiem.

Wolno je nabyć w sklepach z firanami czy w marketach z takim asortymentem. Droższe, niemniej jednak bardziej błyskotliwe są markizy podnoszone, wykonane na szczególnych mechanizmach. Mowa tu o rzymskich, weneckich lub austriackich. Ich należność obejmuje cenę mechanizmu, a także typu tkaniny, z której markizy są uszyte. Istotne jest, żeby była słusznie wytrzymała na podnoszenie, w czasie jakiego działa mechanizm sterujący. Poza tym linki mogą taki materiał przecierać, więc dobranie jego parametrów jest sprawa priorytetową. W wypadku markiz rzymskich czy weneckich w cenie zawarta jest też tzw. robocizna, inaczej usługa ich szycia.

Dodaj komentarz