Breaking News

Jaki budulec na pokrycie dachu?

Budowa własnego domu to z pewnością o wiele pokaźniejsze wyzwanie aniżeli kupno już gotowego mieszkania od dewelopera lub też kupno używanego domu na rynku wtórnym. Jest to ciąg decyzji, które z pewnością wypada będzie podejmować, pobierając jako punkt wyjścia wybór stosownej nieruchomości pod budowę, poprzez badanie wyśmienitego projektu, który jesteśmy w stanie znaleźć przeglądając katalogi obejmujące projekty domów, aż po wybór odpowiedniej ekipy budowlanej.

Niemniej jednak na późniejszych etapach realizacji inwestycji budowniczej również będziemy zobligowani do podejmowania indywidualnych decyzji, tak ma okazję być na przykład w sytuacji, kiedy okaże się, że wydatki budowy domu są o wiele wyższe aniżeli zakładana to podstawowa symulacja, należy wiec wykonać jakieś ruchy zmierzające do obniżenia kosztów poprzez wybór na przykład innego materiału wykończeniowego. Oczywiście takie wybory powinny być zgodne z projektem domu, jakkolwiek miarodajne ruchy wolno zrealizować w ramach tego samego projektu, bez celowo wielkich zawirowań w całym procesie budowy mieszkania. Opcja takiej zamiany jest na przykład wybór materiału, jaki zastosujemy do pokrycia dachu – w tej kwestii jest ogromny wybór osiągalnych na rynku pokryć dachowych.

Budowa domu w końcowej fazie to miedzy innymi oczywiście pokrycie dachu, jesteśmy w stanie dostosować materiał pokryciowy w takim stopniu, aby jego ciężar nie był większy aniżeli akceptowalny w projekcie obiektu – ma prawo się tak zdarzyć, jeżeli na przykład projekt zakłada pokrycie dachu blachodachówką, a więc konstrukcja jest względnie lekka, jeśli chodzi o dach – sprawdź obiekty przemysłowe. W tego typu sytuacji ryzykowne będzie bez narad z architektem wykorzystanie pokrycia dachu cięższego kilkakrotnie, a w takim razie wykorzystanie dachówki ceramicznej. W odwrotnej sytuacji zaś nie będzie najmniejszego problemu ze zmiana materiału pokrycia dachowego, bowiem konstrukcja przygotowywana na położenie dachówki ceramicznej wytrzyma z pewnością każde inne pokrycie. Interesująca opcją jest zastosowanie dachówki bitumicznej – zaleta takiego rozstrzygnięcia jest obszerna odporność danego pokrycia, zalety estetyczne i cena, jaka jest konkurencyjna nawet w stosunku do najtańszego rozwiązania, a w następstwie tego pokrycia wykonanego z blachodachówki.

Opinie od was

Dodaj komentarz