Breaking News

Jakim sposobem wybrać skuteczną szczoteczkę do zębów?

Mycie zębów szczoteczką elektryczną już dawno przestało być objawem gnuśności i bezprzedmiotowego komfortu. Badania i stomatolodzy potwierdzają, iż czyszczenie elektryczną szczoteczką zębów jest o wiele skuteczniejsze od standardowych form dbania o higienę jamy ustnej. Głównym argumentem, jaki przemawia na korzyść szczoteczek elektrycznych jest prędkość z jaką porusza się główka. Wykonuje ona kilka tysięcy ruchów na minutę. Tradycyjna szczoteczka wypada blado na tym tle. Aby zdobyć taki sam efekt sztampową metodą szczotkowania, co przez dwie minuty pracy szczoteczką elektryczną, wypada by było szczotkować przez kilkanaście minut. Szybsze obroty sprawiają lepsze usuwanie kamienia nazębnego, a także resztek jedzenia. Prawidłowiej walczą również ze zmorą białych zębów, czyli osadem z papierosów oraz kawy.

Elektrycznych szczoteczek może używać każdy. Jeśli niemniej jednak mamy kłopot z dziąsłami, nosimy aparat bądź korony, przed zakupem najlepiej poradzić się dentysty. Pomoże nam dobrać należytą szczoteczkę do naszych pragnień. Dbanie o higienę jamy ustnej potrzebuje konsekwencji oraz przestrzegania kilku fundamentalnych wskazówek. Bezdyskusyjną podstawą jest mycie zębów po każdym posiłku – tu pomoże https://oclean.pl, używanie nici dentystycznych, a też regularne przeglądy stworzonego przez nas stanu uzębienia u dentysty. Znaczącym czynnikiem jest wybór rodzaju szczoteczki i sposób szczotkowania. Zbyt twarda szczoteczka i nieprawidłowe ruchy przy szczotkowaniu są w stanie doprowadzić do odsłonięcia szyjki zębów i nadwrażliwości. Są to niezmiernie niemiłe przypadłości.

Oddziałują znacznie na komfort jedzenia i spożywania płynów, zwłaszcza nazbyt gorących czy też zanadto zimnych. Jeżeli nie mamy czasu na prawidłowe szczotkowanie wtedy najlepszym rozwiązaniem kłopotów będzie szczoteczka elektryczna. Większość dostępnych na rynku szczoteczek wykonuje ruchy rotacyjno-oscylacyjne. Tak w następstwie tego znika niebezpieczeństwo, iż nieprawidłowym sposobem szczotkowania zniszczymy sobie uzębienie. Poza tym aktualnie na rynku większa część szczoteczek elektrycznych jest wyposażona w dwustopniową regulację nacisku. Jeśli mamy delikatne zęby, wtedy wybieramy mniejszy nacisk.

Dodaj komentarz