Breaking News

Kiedy pościel dla niemowlaka ma znaczenie?

Niemowlę zaraz po urodzeniu większość czas spędza w łóżeczku. Nawet przez kilka pierwszych miesięcy życia najczęściej będzie okryte pościelą lub kocykiem. Prawidłowy rozwóz oraz wzrost warunkuje właśnie spokojny i dobry sen. Trzeba zatem odpowiednio zadbać o tą sferę jego życia i właściwie dobierać artykuły wyprawkowe aby dziecko mogło spać spokojnie. Najważniejszym elementem wyprawki dla noworodka, poza ubrankami i artykułami pielęgnacyjnymi jest pościel dziecięca. Odpowiednio wybrana będzie trwała i sprawi, że sen dziecka będzie spokojny i komfortowy.

Kupujemy pościel dla niemowlaka

Wybierając pierwszy zestaw pościeli dla niemowlaka powinniśmy wziąć pod uwagę jak bardzo wrażliwa jest skóra niemowlęcia. Warto zrezygnować z zakupu taniej pościeli z nieodpowiednio dobranych materiałów. Jednym z największych błędów jest wyposażenie łóżeczka w pościel z tkanin nieoddychających i słabo przepuszczających powietrze. Z cała pewnością powinniśmy odrzucić produkty z kory, satyny, czy bardzo popularnego Minky. Możemy w ten sposób bardzo ograniczyć przepływ powietrza pod przykryciem i skrzywdzić naszego malucha. Warto zainteresować się podczas wyboru, kompletem pościeli z wypełnienie z tkaniny bambusowej oraz Velvet. Mimo, że pościele znacznie różnią się od siebie pod każdym kątem to mają wiele wspólnych cech, które są bardzo pożyteczne dla noworodka. Tkanina bambusowa to tkanina naturalna, Velvet natomiast to tkanina syntetyczna, ale o odpowiednio dobranym splocie pod kątem przewiewności i przepuszczalności powietrza. Obie tkaniny są antybakteryjne oraz antyalergiczne, co ma ogromne znaczenie w przypadku noworodków. Pościel dla niemowlaka z obu tkanin jest dostosowana do potrzeb skóry nowo narodzonego dziecka. Dzięki temu, że pościele oddychają, zapewniają dziecku niczym niezmącony odpoczynek. Użycie tkaniny Velvet lub bambusowej zapewnia również odpowiednią izolację termiczną pod przykryciem. Maluch zdecydowanie mniej się poci co ma wpływ na komfort snu, ale nie brakuje mu rownież przyjemnego ciepła. Certyfikowane tkaniny sprawdzą się o każdej porze roku. Należy pamiętać jedynie o dostosowaniu wyboru do miejsca, w którym maluch spędza najwiecej czasu pod przykryciem. Wszyte wypełnienie nie zmienia swojego miejsca, bardzo ładnie się układa i pościel można prać w całości, stosując się oczywiście do wskazówek producenta.

Gdzie kupić pościel dla niemowlaka i od kiedy jej używa?

Pościeli niemowlęcej z wypełnieniem z przedstawionych tkanin powinniśmy używać już od pierwszych godzin życia naszego niemowlaka. Przede wszystkim trzeba pamiętać o odpowiednim wyborze jej rozmiaru – dla noworodków przewidziany jest zestaw pościeli w rozmiarze 60×80 z uwagi na odpowiednio wypełnioną poduszkę oraz wagę kołderki. Kołderka jest bardzo lekka, a poduszka praktycznie płaska, aby nie zaburzyć rozwoju kręgosłupa maluszka. To bardzo ważne dla niezaburzonego rozrostu układu szkieletowego. Rozmiar 60×80 dodatkowo idealnie sprawdzi się jako pościel do wózka, kosza Mojżesza czy kołyski dla dziecka. Duży wybór produktów wyprawkowych z certyfikowanych tkanin znajdziesz w sklepie koalahm.com, który produkuje artykuły dla niemowląt tylko i wyłącznie z tkaniny bambusowej oraz Velvet.

Dodaj komentarz