Breaking News

Kiedy tak właściwie masaż jest w istocie potrzebny?

Mamy prawo wymienić nadzwyczaj wiele zalet masażu klasycznego. W szczególe delikatne gniecenie ciała poprawia krążenie w tkankach. To naturalnie dzięki temu mięśnie są przyzwoiciej dotlenione, a w związku z tym wydajniej pracują. Wszystkie obrzęki i napięcie znikają, a tym samym ustępuje ból. Zostaje też złuszczony naskórek, przez co wygląd należącej do nas skóry o wiele się poprawia. Jak najbardziej te wszelkie efekty mają niezwykle pozytywny wpływ na samopoczucie pacjenta. Można więc pomyśleć, iż masaż to zabieg słuszny dla każdego. Jednak są ściśle wyznaczone reguły, ograniczające wybór masażu jako terapii.

Dlatego nie trzeba decydować się na zabiegi, bez wcześniejszej porady lekarza. Jedynie fachowiec właściwie oceni stan stworzonego przez nas zdrowia. Na podstawie badania, medyk dopasuje nam typ masażu, na który musimy się zdecydować. Jeśli cierpimy na nadwagę lub potrzebujemy rekonwalescencji, pozyskamy skierowanie na całkowity masaż dla kobiet w ciąży stargard. Ta metoda sprawdzi się także dla osób nadpobudliwych i wiecznie spiętych.

W wypadku poważnych schorzeń, jak zakłócenia kaloryczne skóry, nerwobóle oraz zmiany zwyrodnieniowe, konieczny jest masaż częściowy. Wtenczas specjalista zajmie się tylko wybranymi partiami ciała. Oprócz klasycznego ugniatania, zastosuje też maści, olejki i wibracje. Czasem tego zabiegi stosuje się również w gabinetach kosmetycznych. Istotne jest, by powtórzyć zabieg co bynajmniej kilkakrotnie. Musimy być konsekwentni w przestrzeganiu zaleceń lekarza. Nawet tydzień przerwy ma okazję osłabić całkowity efekt terapii. W razie potrzeby, jesteśmy w stanie także poprosić masażystę o kilka dodatkowych spotkań.

Niemniej jednak jedynie wówczas, gdy skonstruowany przez nas stan na to zezwala. W razie naglącego przeziębienia, załamania kończyny bądź wysokiego ciśnienia, musimy zrezygnować z zabiegów. Dla pań w ciąży także nie zaleca się klasycznych masażów, aż do porodu. Jeżeli nasze problemy sprowadzają się do śladowych, nierozkosznych bólów mięśni oraz stawów, możemy poradzić sobie na własną rękę. Niekiedy wystarczy jedynie kilkuminutowe, rozkoszne ugniatanie bolącego karku, żeby pozbyć się napięcia z kompletnego dnia.

Dodaj komentarz