Breaking News

Merytoryka szkoleń firmowych – z jakiego powodu taka znacząca

Żaden słuchacz stworzonego przez nas kursu nie powinien czuć się urażony lub dotknięty. Dlatego jeśli zlecimy wykonanie szkolenia wewnętrznym pracownikom, musimy porządnie zastanowić się, kogo wybrać. Powinna to być figura odpowiedzialna, kulturalna, posiadająca własne poglądy, lecz taka, która ich nie wygłasza. W końcu nawet, jeśli szkoli naszych pracobiorców w tematyce gruntownie odmiennej, od tej, jaką zajmują się oni, na co dzień, to nikt nie powinien im niczego naprowadzać, ani nie powinien pragnąć czegokolwiek w nich modernizować. To, w co możemy ingerować to tylko szacunek do swojej pracy oraz współpracowników. A prócz tego także to, żeby zwiększyć wydajność robotników. Nie do pomyślenia byłoby, żeby na przykład na szkoleniu padły słowa powiadające o tym, iż pracobiorca nie może obsłużyć czarnoskórej osoby.

Jakkolwiek to pospolity rasizm, który jest uznany za pogląd niezbyt cywilizowany w dwudziestym pierwszym wieku. Kursy dla korporacji nie powinny obrażać wierzeń religijnych ani nawet uczuć osobistych – csz.pl – centrum kształcenia zawodowego. Prywatne sprawy musimy właściwie zostawić w domu. Niemniej jednak w wielu przedsiębiorstwach tak się dzieje, ponieważ właściciele mogą w rzeczywistości zażądać dowolnych treści na szkoleniu. Postać zamawia i to ona decyduje, o czym będzie szkolenie. Natomiast jednostka wykładająca na ostatecznym szkoleniu może się zgodzić czy też też nie. Jeśli treści, jakie ma mówić na szkoleniu są przeciwne z jej opinią czy też poglądami, to w żadnym wypadku nie musi się zgodzić.

Jednakże będzie to oznaczało stratę pieniędzy oraz kontrahenta. A niestety moda na szkolenia non stop rośnie, powstaje dużo innowacyjnych korporacji. Te tudzież, co raz częściej wymyślają, coraz to atrakcyjniejsze szkolenia dla firm oraz chcą by ich oferta była najciekawsza a również najnowocześniejsza. Na nikim nie zrobią już poniekąd wrażenia szkolenia, które przeprowadza się w postaci wykładów na przeciętnej auli na uczelni czy w ulokowaniu konferencyjnym. Istotna jest, wobec tego interesująca oprawa, jednak oraz również wszelkie pomocnicze rzeczy, jakich klient nie znajdzie u stworzonego przez nas konkurenta. Może to być szkolenie połączone z jakąkolwiek aktywnością fizyczną.

Dodaj komentarz