Breaking News

Navegado: klasyczne pochodzące z Chile wino

Navegado: tradycyjne pochodzące z Chile wino, określane mianem żeglarskiego. Pozyskuje popularność wszędzie. W związku z tym również receptury na jego wykonanie nie mogło zabraknąć na blogu Tragos Del Mundo. Są albowiem tutaj opisane pyszne alkohole z całego świata.

Wywodząca się z Chile receptura wina, z jaką da się zaznajomić pod linkiem https://www.tragosdelmundo.cl/vino-navegado/ rzeczywiście przekonuje do tego, by dokładniej zainteresować się tym smacznym trunkiem. Należy jednak pamiętać, że jest to wino grzane, więc dobrze będzie kosztować je w okresie jesieni i zimy. W pochmurne oraz zimne wieczory Navegado polepszy nastrój. Można kosztować go w samotności, z partnerem albo w towarzystwie przyjaciół. Tak naprawdę, na wykonanie takiego trunku można znaleźć kilka receptur. Wyjątkowo znany jest ten, do którego dodaje się kojarzące się ze świętami składniki. I to właśnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia jest to chętnie spożywany trunek.

Naturalnie, przyprawy można wybierać samodzielnie, wprost do posiadanych preferencji. Niezwykłość tego napoju opiera się stricte na tym, że nie ma wyłącznej, potwierdzonej receptury, podczas gdy chodzi o jego zrobienie. I o tym dokładnie pisze twórca portalu Tragos Del Mundo. Jeżeli już ktokolwiek raz przyszykuje Navegado, to zagwarantowane jest, że będzie chciał robić eksperymenty dalej z tym, jak można urozmaicić jego posmak. Do tego trunku z winem można tak naprawdę dodawać to, co smakuje nam najbardziej. Istotne jest natomiast to, żeby nie pomijać 5 głównych składników: czerwonego wina, pomarańczy, goździków, lasek cynamonu a także cukru.

Najczęściej do zrobienia Navegado wykorzystuje się młode wina owocowe, jakimi są Merlot albo Syrah. Pośród przypraw, jakie można dodawać do oryginalnego wina znajdują się takie jak: gałka muszkatołowa, imbir, kardamon, liście hibiskusa. Niektóre osoby dodają także kawałki jabłka albo gruszki. Wino perfekcyjnie będzie smakowało, podczas gdy cukier zastępuje się miodem albo likierem pomarańczowym Contreau. To zaakcentuje o wiele bardziej smak wykwintnego napoju alkoholowego. Ciekawym sposobem na zrobienie trunku grzanego z użyciem przypraw jest to, żeby najpierw umieścić je w dyfuzorze do herbaty, by nie trzeba było martwić się o ich dalsze odcedzenie.

Dodaj komentarz