Breaking News

Ochraniacz na materac kieszeniowy

Wiele pisało się już na temat ochraniaczy na materac oraz materaców kieszeniowych. Warto jednak podkreślić, że materac kieszeniowy jest obecnie jednym z najbardziej popularnych materaców na rynku. Swoją wielką popularność zawdzięcza niewątpliwie świetnym właściwościom i cechom, które są bardzo przydatne dla użytkowników.

Jedną z takich szczególnych cech jest to, że materac kieszeniowy pozwala uniknąć tzw efektu spadania i posiada strefy nacisku. Zawdzięcza to oczywiście swojej unikanej budowie, która cechuje się tym, że posiada on bardzo dużą ilość indywidualnie pracujących sprężyn znajdujących się w niezależnych kieszonki. Stąd też nazwa tego materaca – kieszeniowy albo też kieszonkowy.

Wybór materaca

Poszukując idealnego materaca, zastanawiamy się jakie cechy powinien on posiadać i na co trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas jego wybierania. Na rynku oprócz materaców kieszeniowych, znajdziemy także wiele innych rodzajów, jak chociażby materac kokosowy lub materac lateksowy. Każdy z nich ma swoje zalety ale też nie każdy przypadnie do gustu konkretnym osobom.

Warto pamiętać, że warstwa kokosa zastosowana w materacu służy przede wszystkim do jego utwardzenia. Zatem jeżeli materac który sobie upatrzymy posiada takie warstwy, może oznaczać to że będzie on twardy lub średnio twardy. Twardość materaców przeważnie oznacza się literką H. Im większa będzie wartość literki H tym materac będzie twardszy, przykładowo materac H2 to materac miękki, natomiast materac będzie twardszy z oznaczeniem H4, ewentualnie bardzo twardy czyli H5. Więcej na ten temat możemy przeczytać na stronie https://materacnawymiar.pl/pl/c/Materace-kieszeniowe/14

Strefy podparcia w materacu kieszeniowym

Wybierając materac powinniśmy więc przede wszystkim pomyśleć nad tym jaki materac będzie dla nas najbardziej odpowiedni, czy lubimy spać na twardym materacu, czy raczej na miękkim lub średnio-twardym. Koniecznie podczas wyboru materaca kierujmy się wagą oraz wzrostem, ponieważ inaczej ten sam materac będzie zachowywał się pod naciskiem osoby ważącej 60 kg. A inaczej dla osoby o wadze np 100 kg.

W materacu kieszeniowym niezwykle istotne mogą okazać się tzw punkty lub strefy podparcia. Oprócz twardości materaca, strefy podparcia mogą zatem stanowić kolejny ważny czynnik decydujący o wyborze materaca. W materacach kieszeniowych punkty podparcia osiągane są głównie poprzez odpowiedni dobór sprężyn o różnym stopniu twardości, ulokowanych w poszczególnych strefach materaca. Daje to zdecydowanie odczuwalny wysoki komfort spania na takim materacu, ponieważ kieszenie dostosowują się idealnie do pozycji ciała osoby leżącej.

Ochraniacz na materac – czy warto?

Pytanie raczej retoryczne, ponieważ zastosowanie ochraniacza na materac to niezaprzeczalna korzyść dla nas i naszego materaca. Ochraniacz posiada wiele korzystnych cech dlatego warto go stosować od razu jak tylko zakupimy materac.

4 przekonujące powody, dla których warto zastosować ochraniacz na materac

  1. Utrzymanie w czystości materaca. To jedna z najważniejszych i głównych zalet ochraniacza na materac. Naprawdę nie wiesz i pewnie nie chcesz wiedzieć, jakie nieciekawe rzeczy mogą znajdować się na twoim materacu – pot, martwe komórki skóry, różne płyny ustrojowe i roztocza. Chroniąc materac przed nieprzyjemnymi plamami i brudem, przedłużysz żywotność swojego materaca.

  2. Skuteczna ochrona. W sytuacji kiedy zabrudzisz swoje ubranie, możesz je szybko i bezproblemowo wrzucić do pralki. Z materacem niestety tak nie zrobisz. Poza tym zdarzyć się może nieprzewidziane zalanie materaca, zachlapanie, wylanie czegoś, co najgorsze mocno brudzącego. Usuwanie plam różnymi preparatami nie zawsze działa, często pozostawiając plamy i nieprzyjemny zapach. Ochraniacz na materac sprawdzi się więc rewelacyjnie w takiej sytuacji i pomoże chronić materac przed zalaniami i zabrudzeniami.

  3. Ochrona gwarancji. Gdy nasz nowy materac ulegnie zalaniu, zabrudzeniu, zachlapaniu i powstaną nieprzyjemne plamy lub zacieki, skazani jesteśmy raczej na utratę gwarancji i brak możliwości zwrotu lub wymiany. Chroń zatem skutecznie swój materac i zabezpiecz przed nieprzewidzianymi sytuacjami, mogącymi narazić cię na utratę gwarancji i zniszczenie materaca.

  4. Skuteczna bariera przed roztoczami i kurzem, także dla alergików. Roztocza niestety lubią urzędować w miejscach, w którym zalega brud czy martwy naskórek. W takim środowisku świetnie się rozwijają i bytują, przesiadując także w naszych materacach. Odizolowanie materaca od potu, brudu i martwego, złuszczającego się naskórka, nie jest dla nich korzystne i blokuje ich rozwój. Dodatkowo, osoby cierpiące na alergię, mogą spać w środowisku odizolowanym od kurzu i czynników drażniących.

Ochraniacz na materac możemy prać, co bardzo ułatwia utrzymanie go w czystości i zapewnienie higieny naszemu materacowi. Możemy zaopatrzyć się przecież w nie jeden ale kilka ochraniaczy i gdy jeden jest w pralce, drugi możemy rozłożyć na materacu. Mogą to być także ochraniacze na materac wodoodporne, które skutecznie ochronią materac przed zalaniem płynami.

Dodaj komentarz