Breaking News

Odnowienie dachu – co i gdzie warto nabyć?

Przyszedł czas na renowację dachu, który w przeszłości pokryty był papą lub też blachą? Na pewno nie każdy z nas wie jak postępować w trakcie jego odnowy. Oto kilka wskazówek jak wypada w takim wypadku postępować. Główną czynnością jaką musimy wykonać jest oczyszczenie starego pokrycia z wszelkiego typu zanieczyszczeń. Jeśli powstały na nim pęcherze należy je ponacinać, wysuszyć palnikiem gazowym a potem podkleić.

Jeśli natomiast powstały fałdy, należałoby je naciąć i podkleić, bądź też do głębi je zlikwidować. Naprawy dachów z blachy dachowe można zrealizować wykorzystując współczesne preparaty. W takim przypadku wszelkie uszkodzone miejsca wypełniamy masą zbrojoną matą z włókna szklanego – wypróbuj także mocowanie rynny. Na tak przygotowane podłoże nanosi się za pomocą pędzla preparat bitumiczny, którego zadaniem jest nasączenie i zmiękczenie papy. Trwałość tego rozwiązania szacuje się na około 20 lat jednak nie jest to tania inwestycja. Następuje wiele sposobów naprawy dachów pokrytych papą w zależności od ich uszkodzenia, my przedstawiliśmy tylko jeden z nich. Coraz więcej obszarów zielonych, parków czy ogrodów przeznacza się dzisiaj pod zabudowę.

Producenci pap znaleźli rozwiązanie tego kłopotu- wzbogacili własne oferty o dodatkowy produkt, a mianowicie o wyjątkową papę zgrzewalną służącą do izolacji dachów zielonych, jaka chroni dach przed przerostem korzeni roślin. Blacha do dachów zielonych składa się aż z dziewięciu warstw (od dołu): podłoże betonowe wykonane ze spadkiem; impregnat; blacha podkładowa; blacha odporna na przerastanie poprzez korzenie roślin; mata skupiająca wodę; mata drenażowa; mata filtracyjna; powłoka wegetacyjna; strefa roślin. Blacha tego rodzaju nie jest jednak przeznaczona do hodowania wszystkich rodzajów roślin, wybierając je musimy wziąć pod uwagę ich łatwość aklimatyzacji i przede wszystkim wartość możliwego obciążenia konstrukcji dachu. Kolosalną zaletą tego rodzaju blachy dachowe jest między innymi znacząca odporność poszczególnych warstw na szkodliwe warunki atmosferyczne oraz asekuracja przed defektami mechanicznymi. Miejmy nadzieję, iż artykuł ten w najbliższej przyszłości będzie cieszył się większą popularnością, albowiem któż z nas nie pragnąłby mieć kawałka zieleni oraz spokojnego miejsca do odpoczynku wyłącznie dla siebie?

Dodaj komentarz