Breaking News

Odpowiednie żywienie maluchów versus słodkości oraz energetyki

Wiek dziecięcy będzie bardzo istotnym okresem w życiu człowieka, ze względu na aktywujący w tym czasie rozwój zarówno fizyczny jak i psychiczny. Wybitnie kolosalne znaczenie ma wtenczas sposób żywienia się młodego człowieka. To przykre dzieci często wybierają żywność, jaka nie do końca spełnia oczekiwania oraz zapotrzebowanie organizmu. Często sięgają po słodycze, których punkty sprzedaży oferują w niezwykle wielgachnej gamie. Wielu rodziców martwi to zamiłowanie dzieci do słodyczy.

Bez wątpliwości słodycze są niezbędne w diecie dzieci, szkodliwy jest natomiast tylko ich nadmiar. Okazuje się, iż zapotrzebowanie na cukier jest mnóstwo niższe niż spożycie słodyczy u małoletnich, co potwierdza www.diet4kids.pl. Zostałoby ono zaspokojone kilkoma cukierkami lub też kęsem batonika, lecz dzieci nie zwracają uwagi na tabele dietetyczne. Niewątpliwie przywilejem dzieciństwa jest beztroska, mimo to wypada zwrócić szczególną uwagę na wpływ słodyczy na zdrowie dziecka. Przy przesadnym spożyciu, są odpowiedzialne za psujące się zęby oraz próchnicę. Rezultatem nadużycia słodyczy jest także utrata apetytu.

Trunki energetyczne stają się coraz bardziej atrakcyjne. Pierwotnie były to napoje służące osobom wykonującym obszerny wysiłek fizyczny bądź też umysłowy. Miały za zadanie przywrócić siły i energię. Ich przedsięwzięcie zbliżone jest do działania kawy, również skład jest niezwykle pokrewny. Dzisiaj są stosowane, na co dzień, jako powszechne napoje chłodzące, zwłaszcza upodobały go sobie dzieci i młodzież. Niestety działanie tych napojów wybiega dalece poza sztampowe chłodzenie w ciepłe dni. Tendencja do zastępowania napojami energetycznymi sztampowych soków, w diecie dzieci i młodzieży, jest nadzwyczaj niebezpieczna dla ich zdrowia. Napoje te nie zawierają, albowiem naturalnych składników kalorycznych, takie jak węglowodany, które powinny pobudzać organizm. W miejsce tego uświadczymy w nich kofeinę i taurynę. Jedna puszka takiego napoju zawiera więcej takich składników aniżeli filiżanka mocnej kawy. Dla młodych organizmów są to dawki niezmiernie niebezpieczne, gdyż aktywują bicie serca i znacznie podnoszą ciśnienie krwi oraz oddziałują niepomocnie na układ nerwowy.

Dodaj komentarz