Breaking News

Okna nie jedynie jako izolacja – zobacz inne zastosowanie okien

Każdy z nas na pewno zastanawiał się niejeden raz co świadczy słowo hałas. Hałas jest to najzwyczajniej w świecie długotrwałe natężenie wysokich dźwięków. Gdy mieszkamy w domu na wsi nie jest on na pewno tak dojmująco odczuwany. Inna sytuacja panuje w mieście, tam hałas jest dosadniej odczuwalny. Na wsi nawet gdy mieszkamy blisko kosztowny, jest on absorbowany przez las czy inne wytwory. W mieście jest on nieodłącznym towarzyszem życia niektórych osób. Hałas wpływa nadzwyczaj niekorzystnie na funkcjonowanie organizmu ludzkiego. Jeśli utrzymuje się dłuższy czas może powodować bóle głowy, a też zmianę liczby hormonów w organizmie. Jakim sposobem wobec tego radzić sobie z tym problemem cywilizacyjnym? Olśniewającym pomysłem ma okazję okazać się na pewno zamontowanie w naszych mieszkaniach okien dźwiękoszczelnych.

Należy jednakże pamiętać, że występują tu pewne mity, które wypada obalić. Istnieje pewien wskaźnik wedle jakiego kalkuluje się zdolność akustyczną okien. Jeżeli pozyskujemy okna dźwiękoszczelne możemy spotkać się z określeniem dźwiękochłonność. Każdy ewentualny klient pomyślałby, że owa dźwiękochłonność, formułuje jak znacząca jest izolacja hałasu z zewnątrz – przykład podaje drzwi producent. Jest to jednakże nieprawda, dźwiękochłonność formułowana jest jako pogłos, jaki potocznie nazywamy echem. Z kolei faktyczną dźwiękoszczelność podaje wskaźnik izolacyjności akustycznej. Jest to bazowa wiedza dla osoby, która ma zamiar kupić takie okna, bez negowania uchroni ją to przed zbędnym nieporozumieniem.

W większości wypadków nie wyjaśnia się klientowi co oznacza owa dźwiękochłonność, bowiem po co, może nabyć okna o wysokim jej poziomie, a o niższym współczynniku izolacji, jakie nie są niezwykle atrakcyjne, no jednakowoż jakkolwiek należy je sprzedać. Sam kontrahent nie widzi różnicy między takimi dwoma wskaźnikami, nic w tym zresztą dziwacznego. Warto tez znać się na wiarygodnych wartościach miar. Jeśli dostajemy informację, iż współczynnik izolacyjności wynosi 10 decybeli, należy sobie uświadomić, iż zmniejsza to hałas o połowę czyli o 50%. Z zakupem takich okien jest więc niemało zamieszania. Są one kosztowne, więc powinniśmy pamiętać o tym, żeby nie dać się nabrać na poboczne wydatki i nieporozumienia.

Dodaj komentarz