Breaking News

Przetestuj stan techniczny i OC wypożyczanego auta

Podejmując decyzje o wydzierżawieniu samochodu należy całkowicie oraz w miarę posiadanych możliwości technicznych uczynić stan techniczny auta. W naczelnej kolejności trzeba dokonać oglądu zewnętrznej karoserii wozu pod kątem prawdopodobnych otarć lakieru, wgnieceń a też innych śladów uszkodzeń mechanicznych. Istotne jest również dokonanie sprawdzenia wyposażenia samochodu w koło zapasowe oraz apteczkę.

Pomimo, że trudno jest dokonać sprawdzenia stanu technicznego detalów ukrytych, to jednakże warto przed pożyczeniem wozu poprosić osobę obsługującą i możliwość zrobienia krótkiej jazdy próbnej – przetestuj wypożyczalnia samochodów Kraków. W przypadku, kiedy samochód ma ewidentne i widoczne ślady uszkodzeń, wypada to naznaczyć w protokole odbioru pojazdu czy też w umowie wypożyczenia. Tego typu czynności pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w momencie oddawania wozu po upływie okresu zawarcia umowy o jego wypożyczenie.

W sytuacji, gdy w chwili zwrotu auta do wypożyczalni, jej zatrudniony zakwestionuje stan techniczny pojazdu lub też ewentualne uszkodzenia mogące być skutkiem kolizji drogowej, zawsze można oprzeć się na treści protokołu czy też umowy. Sprawdzenie stanu technicznego samochodu jest także wskazane po to, by w czasie jego użytkowania nie martwić się kłopotami połączonymi z jego awarią i potrzebą wymiany na inny samochód zastępczy.

Powyższe czynności wypada zrealizować nawet wtenczas, kiedy umowa wypożyczenia samochodu zawiera klauzulę, iż auto jest zabezpieczone od następstw możliwych zdarzeń drogowych, a osoba wypożyczająca nie ponosi z tego tytułu żadnej odpowiedzialności materialnej. Przed podpisaniem każdej umowy, trzeba obowiązkowo ją dokumentnie przeczytać i przeanalizować pod kątem dobrych zapisów. Ta norma dotyczy również umowy w kwestii wypożyczenia samochodu z wypożyczalni aut.

Nie można ograniczać się wyłącznie do zapisów powiązanych z ceną wypożyczenia samochodu, jakkolwiek równolegle spowodować dokładne warunki opłaty za usługę wypożyczenia, a też przeanalizować warunki ubezpieczenia samochodu.

Dodaj komentarz