Breaking News

Pyszny drink, kojarzący się z wakacjami – Pina Colada

Na blogu Tragos Del Mundo w towarzystwie licznych receptur zaprezentowany jest ten na przepyszny drink, jaki kojarzy się z wakacyjnym wypoczynkiem. Jest to Pina Colada. Pina Colada to trunek szczególnie znany na Karaibach. Rozgłos uzyskał w pod koniec lat 70. XX wieku, za sprawą hitu Escape, w aranżacji Ruperta Holmesa. Ścisły sposób zrobienia drinka jest bardzo nieskomplikowany. Można go odnaleźć na oficjalnej ewidencji trunków International Bartenders Associaton. Niektóre osoby do głównego przepisu wlewają trochę więcej Malibu, sporo uzależnione jest od posiadanych kubków smakowych. Niejednokrotnie dodawany jest także sok ananasowy, zamiast cząstek owoców. Elementy niezbędne do zrobienia piña colada trago to: czterdzieści pięć mililitrów malibu, 45 ml mleka kokosowego, dziewięćdziesiąt mililitrów soku z ananasa, a także trzy kostki lodu.

Zrobienie Pina Colady nie zajmie dużo czasu. Należy wkładać lód do miksera a także wlać konkretne elementy składowe: rum, mleko kokosowe plus sok z ananasa. Wszystko należy zmieszać aż lód nie zostanie dokładnie zmiażdżony. Powoli trzeba wlać cały płyn bez pianki do szklanki. Szkło do jakiego wleje się piña colada można przyozdobić kawałkiem ananasa. Pina Colada to napój, jaki wygląda doskonale. W Internecie można wyszukać kilka sposobów na jego wykonanie.

Z kolei, ten opracowany na blogu Tragos Del Mundo zalicza się do łatwych, a jednocześnie szczególnie dobrze prezentujących się. Pina Colada to maksymalnie dobry, słodki karaibski drink alkoholowy. Przygotowywany jest z jasnego rumu, jaki jest wiodącym składnikiem. Klasycznie drink ten należy podawać z lodem, plastrem cytryny, a także plasterkiem ananasa. W bardziej urozmaiconej odmianie Pina Coladę można podać w nakrojonym ananasie. Aby pozyskać delikatną opcję trunku, wszystkie składniki opłaca się umieścić w blenderze. To umożliwi jego lepszą prezencję. Walory smaku będą nie do podważenia.

Dodaj komentarz