Breaking News

Spanie – jaką pościel kupić, żeby spać zdrowo?

Generalnie rzecz biorąc wełna posiada dwie główne właściwości- zimą ogrzewa nasze ciało, a latkiem je schładza. Ze względu na sprężystość wełny, kołdra nie przywiera zbytnio do ciała śpiącej osoby, co zapobiega nietrafnej izolacji cieplnej. Na skutek tego w zimne noce nie będziemy odczuwać chłodu, ponieważ warstwa natury otuli nas swym niepowtarzalnym ciepłem. Pościel jedwabna to też wchłanianie wilgoci wydzielanej przez człowieka.

Samoistna absorpcja potu powoduje, że dotykając kołdry, nie odnosimy wrażenia wilgotności. Prócz tego po nieprzyjemnym zapachu potu nie zostaje nawet niewielki ślad. Wszystko wchłaniane jest poprzez pościel. Środowisko senne, w którym się znajdujemy to ważna funkcja jakiegokolwiek pomieszczenia. Niewielu z nas niemniej jednak zdaje kwestię z tego, w jakim stopniu oraz jakie następstwa niosą za sobą niedobrze dobrane do indywidualnych potrzeb materiały, pod jakimi śpimy. Nie uświadamiamy sobie też, iż niemiłe zapachy wydzielające się z ciała potrafią zakłócić nasz sen w charakterystyczny sposób. Dodatkowym walorem naturalnego tworzywa, takiego jak wełna jest jej składnik, lanolina, która nie zezwala, aby pobrudzenia wniknęły w głąb kołdry.

Okazuje się znakomitym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ zabija wszelkie drobnoustroje i roztocza, odpowiadające, w większości przypadków, za uczulenia skórne i komplikacje połączone z układem oddechowym. Zapobiega znacznej chorobie, astmie, hamując rozwój zarazków i drobnoustrojów. Tu jedwabne poszewki na poduszki – silk niweluje również destrukcyjne działanie jonów dodatnich przez zastąpienie ich jonami ujemnymi, cechy symptomatyczne każdego człowieczego organizmu. Przyczynia się do odczuwania bycia wypoczętym, usuwa nadpobudliwość nerwową, a też wzmacnia odporność organizmu. To naturalnie dzięki temu jesteśmy mniej podatni na bakterie i wirusy, doprowadzające przeważnie do znacznych schorzeń reumatologicznych oraz neurologicznych. W wypadku bólu mięśni, łagodzi ich napięcie, czynnik odpowiedzialny po największej części za nasze cierpienie i chroniczne skurcze. Jeżeli nie odczuwamy bólów mięśni, wełna, poprzez pobudzenie zakończeń nerwowych, funkcjonuje profilaktycznie na stworzony przez nas organizm.

Dodaj komentarz