Breaking News

Sufit – nie musi być szablonowy

Płyty kartonowo-gipspwe bądź płyty innego typu, jakich wykorzystujemy do zamontowania stropów podwieszanych mogą występować w przeróżnych rozmiarach oraz można też je zamówić w dowolnie wybranym kształcie. Warto odnotować, że zupełnie inne rozmiary stosuje się w domach czy mieszkaniach, inne w lokalach użytkowych czy w biurach. Należałoby zatem dopasować rozmiar płyty do naszego wnętrza. Poza tym, doskonałym pomysłem, kiedy pragniemy zamontować strop podwieszany monolityczny jest zamontowanie go jedynie dookoła ścian.

To naturalnie dzięki temu powstanie ukształtowana aranżacja o kształcie gzymsu. Budowanie płyt stropów podwieszanych w ten sposób pozwala na stworzenie pustej przestrzeni między płytami gipsowo-kartonowymi, a stropem, daje nam to wiele możliwość rozmieszczenia w tej ogromnej przestrzeni przewodów wentylacji, ozdobnego oświetlenia lub też innych instalacji.

Należałoby przy tym odnotować, że oświetlenie w suficie podwieszanym jest niezmiernie dekoracyjnym elementem i może nam pomóc w rozmaity sposób zaaranżować wnętrze pokoje – polecamy ściany napinane. Płyty kartonowo-gipsowe bądź też także gipsowo-włóknowe, z których wykonuje się najczęściej stropy podwieszane można formować w dowolny sposób dzięki różnym narzędziom. Kształtowanie płyt stropów podwieszanych może również polegać na zakrzywianiu przestrzeni płyt w łuk bądź również w przeróżne część koła. Formowanie płyt stropu podwieszanego pozwala na to, abyśmy uzyskali dowolny kształt.

Może też powodować, że sufity podwieszane pod żadnym pozorem nie są płaskie i nudne, a mogą przybierać przeróżne fantazyjne kształty. Z każdego typu płyt, zarówno gipsowo-kartonowych, jak oraz gipsowo-włóknowych, można wedle własnego pomysłu i zręczności uformować dowolną przestrzeń oraz zmontować strop podwieszany o wybranym kształcie. Pozwala to nam uzyskać nowatorski wygląd wnętrza domu czy mieszkania. Kształtowanie płyt kartonowych może także polegać na aranżacji płaszczyzny łamanej na naszych stropach. Należałoby wiedzieć, że płyty gipsowo-kartonowe, jakich używa się do instalowania podwieszanych stropów są stosunkowo twarde oraz sztywne.

Dodaj komentarz