Breaking News

Tarapaty z prawem – wsparcie prawnika

W rozwiązywaniu swoich kłopotów na ogół funkcjonujemy samodzielnie lub ewentualnie wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi. Jednakowoż zdarzają się i takie sytuacje, kiedy nasza idealna wiedza, doświadczenie, czas jakim rozporządzamy czy najzwyczajniej w świecie możliwości – okazują się być nie wystarczające, bo mimo usilnych starań, próśb oraz niebezpieczeństw, wynik naszych działań jest cały czas taki sam, czyli żaden. Sporo z tych sytuacji zdołałoby odkryć prędkie i radosne zakończenie, gdybyśmy w porę zwrócili się do adwokata. Jakie to sytuacje? Za przykład są w stanie posłużyć takie, kiedy fałszywy kontrahent nieustannie bagatelizuje nasze napomnienia o zwrot należności, sąsiad bezustannie bezczelnie parkuje na stworzonym przez nas trawniku, uparcie deklarując, że to jego własność, a skonstruowany przez nas pracodawca nadal regularnie dokłada sobie do pensji z opisującej nas wypłaty. Takimi przeszkodami z pewnością zajmie się adwokat, jaki może tam, gdzie my nie możemy oraz posiada wiedzę jakiej nam zabrakło. Już na pierwszym zgromadzeniu jest w stanie ocenić nasze szanse co do pomyślnego zakończenia sprawy. Zdaje sobie sprawę z tego w które drzwi zapukać, do kogo wykonać telefon oraz jakie pismo wystosować. Z jego pomocą niestraszny nam żaden wróg.

Nikt z nas nie ubóstwia żyć według narzuconych odgórnie, twardych reguł. Nie wszelkie z tych reguł zdają się nam być sprawiedliwe oraz słuszne. Z kolei ich liczba, rozpiętość sprawia, że znają je tylko nieliczni, jak radca prawny, sędzia, profesor prawa czy adwokat zabrze, zaś my – szare myszki – często nawet nie jesteśmy świadomi, gdy je łamiemy. Jednakowoż czasem buntujemy się przeciwko nim świadomie, a są i tacy, którzy żyją jak im się podoba, za nic mając opasłe tomiska kodeksów oraz stosy prawnych przepisów. Wszystko ładnie oraz bajecznie, póki nasze „przestępstwo” nie pozostanie wykryte.

A w owym czasie biada nam, o ile nie pójdziemy po rozum do głowy oraz w porę nie odwiedzimy adwokata. Jeśli jest to prawdziwy profesjonalista, jaki zdarł niejedną togę na rozprawach sądowych, to możemy spać spokojnie, jednakowoż pod warunkiem, że jesteśmy „niewinni” czy też nasza wina jest wątpliwa. Jeśli nasze przestępstwo nosi objawy zbrodni, której uskuteczniliśmy świadomie, z zimną krwią, to prawnik ma okazję grzecznie odmówić udzielenia pomocy. Ale nie musi, z tym że taka usługa ma prawo być trochę droższa.

Dodaj komentarz