Breaking News

W jaki sposób poprawić wygląd powiek oraz oczu?

Należyty makijaż oczu to najtrudniejszy z etapów pełnej sztuki upiększania twarzy. Do jego zrealizowania potrzeba bowiem nie tylko wprawy, lecz również odrobiny kompetentnej wiedzy. Jeśli poprawnie dobierzemy kolory oraz kreski do tęczówki naszego oka i kształtu powiek, dopuszczalne jest osiągnięcie autentycznej metamorfozy. Właściwie dopasowane kolory cieni oraz kredek optycznie otwierają oczy, akcentują ich barwę i nienagannie ożywiają całą naszą klarowną twarz. Umiejętny rysunek kreski natomiast, koryguje kształt oka, a stosowna szczoteczka jest w stanie okiełznać nawet najbardziej niesforne rzęsy. Do oczu w kolorze niebieskim trzeba wybierać odcienie zimne. Mogą to być róże, beże, brązy, codzienności, srebrzystości oraz granaty. Tęczówka zielona doskonale współgra z kolorem wrzosowym, purpurowym oraz fioletowym. Dla pokreślenia oczu zielonych warto zdecydować się na kredkę brązową bądź też brunatną. Piękno interesujących oczu brązowych najprzyzwoiciej wydobędą cienie brzoskwiniowe, oranżowe, miedziane lub ewentualnie oliwkowe – w pewnych sytuacjach jednak przyda się lifting powiek. Czaru i wdzięku doda grafitowa kredka. Codzienna poprawa urody to sprawa priorytetowa dla pań, wyjeżdżających o poranku do pracy.

Makijaż, w którym zjawiamy się w jednostce gospodarczej, czy biurze nie powinien być nazbyt widoczny oraz ordynarny, a jego zadaniem jest jedynie dyskretnie uwydatniać atuty opisującej nas urody oraz sprytnie ukrywać istniejące mankamenty natury. Najistotniejszą sprawą naturalnego makijażu jest gładka cera. Właśnie dlatego tak istotne jest należyte dobranie podkładu do posiadanej karnacji oraz kolorytu skóry. W celu zatuszowania ewentualnych wyprysków lub cieni pod oczami, wypada zastosować korektor, pomnąc żeby jego barwa była o odcień jaśniejsza od nałożonego fluidu. Na dzień znacznie lepiej nadają się jaśniejsze cienie do powiek.

Wolno wybrać na przykład barwy beżowe, brzoskwiniowe, czy czułe szarości. Ważne jest też okiełznanie, w wielu przypadkach niesfornych brwi. Jeśli są krzaczaste i gęste, można użyć bezbarwnego żelu, który uporządkuje je we właściwy sposób. Brwi delikatne oraz jasne należy przyciemnić trochę kredką bądź też cieniem do powiek. Na zakończenie tuszujemy rzęsy i nakładamy trochę delikatnej pomadki na usta.

Dodaj komentarz