Breaking News

Wizyty i badania USG w trakcie ciąży

Od pierwszego go dwudziestego tygodnia do ginekologa chodzi się co miesiąc, potem co trzy tygodnie, a na 6 tyg. przed porodem co tydzień. Należy pilnować kontrolnych badań zarządzanych przez medyka prowadzącego oraz wykonywać je regularnie. Co miesiąc egzekwuje się morfologię krwi, i raz w miesiącu zrobić próbną analizę moczu. W okresie 24-26 tygodnia ciąży doktor powinien skierować damę w ciąży na badanie sprawdzające poziom glukozy we krwi. Badanie to bazuje na pobraniu krwi po wychyleniu szklanki wody z rozluźniona glukozą. Pomaga ono w twierdzeniu czy nie grozi damie cukrzyca ciążowa, która wymaga od kobiety akceptowania wielu farmaceutyków i zmiany diety.

Na dodatek około trzech, czterech razy w ciąży egzekwowane jest badanie USG, około 12 tygodnia, po 22 tyg, 30 tyg. oraz ewentualnie przed samym rozwiązaniem. Badanie USG polega na obserwacji płodu oraz określeniu jego parametrów i cykliczności rozwoju płodu. Badanie USG przeprowadzane w 12 tygodniu ciąży ma na celu sprawdzenia czy zarodek porządnie się usadowiło raz przejrzenia prawidłowości wagi oraz wzrostu do okresu ciąży.

Następne badanie w trakcie standardowej i prawidłowej ciąży przeprowadza się w 22 tygodniu ciąży, by obejrzeć pojedyncze narządy m.in. serce potomka, wówczas wolno również próbować wskazać płeć dziecka, przetestuj bilansdziecka.pl. Następne i nieraz już ostatnie USG wykonywane jest po 30 tygodniu ciąży, dzięki niemu możemy wskazać wagę oraz ułożenia maluszka podczas porodu. Jeżeli położenie maluszka jest nieprawidłowe lub waga jest nadmiernie wielka, lekarz przygotuje pacjentkę do porodu poprzez cesarskie cięcie. Jeśli zdecydowałyśmy się na ciąże po 35 roku życia, wypada uskutecznić badania prenatalne zezwalające na przedwczesne wykrycie wad i ich leczenie. Pierwsze skurcze porodowe są łagodne i z początku sporadyczne. Przypominają tępe bóle miesiączkowe oraz rozchodzą się w kierunku bioder i krzyża czy też promieniują od krzyża do podbrzusza. Stopniowo mogą się nasilać oraz stawać się coraz to bardziej regularne i trwają dłużej, jest to znak, że poród się rozpoczął. Należy wtedy rozpocząć mierzyć czas ich trwania oraz odstępy pomiędzy nimi.

Dodaj komentarz