Breaking News

Wózek i fotelik – bazowe gadżety dla potomstwa

Kiedy dziecko przychodzi na świat, rodzice są przeważnie wybitnie przejęci. Kupują bez liku rzeczy, aby ich pociesze niczego nie brakowało. Co prawda co poniektórzy przesadzają z zakupami oraz nabywają zanadto wiele nieprzydatnych rzeczy, jednakże z drugiej prawdą jest, że dziecko, pomimo iż takie malutkie, w samej rzeczy wielu rzeczy pożąda.

Warto zdać sobie sprawę, co jest najistotniejsze. Prócz środków pielęgnacyjnych, ubranek oraz specjalnych pokarmów, wymagane wydaje się kupno wózka oraz fotelika samochodowego.

Wózek przyda się nie tylko do spacerów, ale oraz do kołysania, bujania malucha do snu. Foteliki dziecięce to tudzież obowiązkowe wyposażenie samochodu, jeśli jeździ w nim dziecko, jakie nie ukończyło dwunastego roku życia oraz nie przekracza 150 cm. Wzrostu – wypróbuj foteliki britax romer. Jeśli będziemy przewodzić dziecko bez niego, możemy pozostać ukarani mandatem. Mimo to nie to jest pewnie najważniejsze – foteliki samochodowe po prostu gwarantują dziecku większe bezpieczeństwo, a na tym z pewnością nie należałoby oszczędzać. Wózki dziecięce to z kolei bardzo złożony temat.

Wybierając słuszny wózek musimy wziąć pod uwagę wielkość oraz wiek dziecka, ale także i nasz osobisty styl życia. Jeśli posiadamy nieduże mieszkanko, w jakim stojący wózek jest zawalidrogą, a do tego musimy wchodzić na piętro i często podróżujemy-wózek składany będzie świetny.

Najmłodszym dzieciom (noworodkom, niemowlętom) kupuje się wózki głębokie, w których jeżdżą w pozycji leżącej, starszym zaś tak zwane spacerówki, w których mogą siedzieć. Niemniej jednak sam wózek to nie wszystko, na rynku wolno dostać wiele akcesoriów. Czy są one niebezużyteczne, decyduje sam rodzic. Tak więc przed deszczem i zbyt ostrym słońce może ochronić specjalna parasolka przemontowana do wózka. Folia przeciwdeszczowa, nakładana na kompletny wózek, nie pozwoli dziecku zmoknąć. Oby ochronić je przed owadami, jesteśmy w stanie założyć też moskitierę. Na pewno przyda się też bagażnik, w którym można schować pieluszki i butelkę, kiedy tak właściwie wybieramy się na spacer.

Dodaj komentarz