Breaking News

Współczesne budowanie domów – zaangażuj fachowców

Kiedyś, ludzie budując lokal mieszkalny nie mieli problemów z pokryciem dachu, bowiem nie było wyboru. Dachy były kryte strzechą, o ile to było zdrowsze dla jego mieszkańców niż modne kilkadziesiąt lat temu dachy z eternitu, zawierające rakotwórcze włókna. W tej chwili, wiklina oraz słoma wracają do łask – nic tak cudownie nie inkrustuje drewnianego domu jak złota strzecha, lub wiklina – ma prawo być nawet w dowolnym odcieniu. Trwałość takich dachów jest nadzwyczaj wysoka, naturalne atrybutów materiału gwarantują właściwą wentylację, przewiew, nie wchłaniają wilgoci. Co ciekawe, mimo iż są materiałem naturalnym, nie osadza się na nich pleśń czy grzyby. Dodając do tego dobre impregnaty, dostajemy w pełni ekologiczne, zdrowe zadaszenie stworzonego przez nas domu.

Budowa domu może gruntownie inaczej wyglądać niż u sąsiadów. Jeśli jednakże boimy się zastosowania powyższych materiałów, możemy nabyć gotowe dachówki ceramiczne w wybranym przez nas kolorze. Ceramika, kamionka – to także materiały naturalne, nie trwoniące wody, wilgoci, odporne na działanie elementów chemicznych. Nie ulegają zagrzybieniu i pleśni. Jedyna wada, to ich kruchość, na pewno ulegną połamaniu w wypadku uszkodzenia dachu przy niespodziewanych zdarzeniach atmosferycznych. Jeżeli zdecydowani jesteśmy na budowę domu, a mamy zamiar podczas jego eksploatacji zmniejszyć zużycie energii niezbędnej do ogrzewania wnętrza domu, powinniśmy od razu, jeszcze w fazie szkicu podjąć decyzję o zamontowaniu kolektorów słonecznych. Dlaczego od razu? Dzisiejsza budowa domu żąda stosowania odkrywczych rozwiązań – tu pomoże EkipaBudowlana.NET – Budowa Domów Lublin. Albowiem z reguły baterie słoneczne instalowane są na dachu, architekt w porozumieniu z wykonawcą podejmą decyzję, w jakim miejscu kolektory będą zamontowane. Zaplanowanie umieszczenia baterii obniży późniejszy koszt montażu. Z reguły, przy instalacji kolektorów na zakończonym obiektu istnieje nieodzowność montażu wyjątkowych wsporników, co pociąga za sobą miarodajne naruszenie pokrycia dachowego. W wypadku, gdy montaż nastąpi w trakcie projektowania oraz budowy, nie będą niezbędne akcesoryjne armatury do umocowania baterii.

Kolektory słoneczne, pomimo, iż nie są najtańsze, gwarantują zwrot kosztów w ciągu kilku lat eksploatacji. Oszczędność energii jest nadzwyczaj kolosalna – w okresie kolosalnego nasłonecznienia, zapewnią do 100% zapotrzebowania na energię, tudzież w sezonie jesienno – zimowym, kiedy dni są krótsze, a słońca niewiele musimy wspomagać się energią elektryczną. Niemniej jednak i tak oszczędności będą do około 50% kosztów. Poza oczywista korzyścią z niskich rachunków, nasza idealna energia słoneczna jest jak w najwyższym stopniu ekologiczna oraz co ważne – za darmo.

Opinie od was

Dodaj komentarz