Breaking News

Zatkana kanalizacja i udrażnianie rur

Zatkana kanalizacja może być niemałą zmorą dla każdego. Często takie problemy zdarzają się nagle i nieprzewidzianie i nie jesteśmy na nie przygotowani. Awarie mogą być nieduże lub bardzo poważne, czasem mogą grozić zalaniem. Często musimy w ostateczności wykonać udrażnianie rur aby pozbyć się problemu. Jak to się dzieje, że zatykają się rury i jak możemy temu przeciwdziałać?

Codzienne użytkowanie zlewów, wanien, brodzików czy umywalek, a także toalet, sprzyjać może powstawaniu różnego rodzaju zatorów. Do odpływów trafiają miesiącami i latami użytkowania wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i elementy, mogące prędzej czy później doprowadzić do zatoru. W łazienkach często mogą to być organiczne resztki, paznokcie lub kępy włosów, które podczas ich mycia wypadają i lądują w odpływie. Wiem też, co to znaczy mycie psa w wannie takiego jak np. labrador, z którego sierść wychodzi całymi kłębami i już po jednym myciu potrafi nieźle zablokować odpływ.

W kuchni nie jest wcale lepiej. Tam sytuacja może wyglądać wręcz jeszcze gorzej. Do odpływów dostają się resztki pożywienia. Część jest w stanie przedostać się swobodnie dalej lecz inne mogą skutecznie blokować odpływ, oblepiać ściany rur, tworząc solidny zator i utrudniając tym samy swobodny przepływ wody.

Jak przeciwdziałać zatorom

Ważne jest to aby starać się pilnować tego, co wlatuje do odpływów. Nie wylewajmy wszystkiego co popadnie do zlewu. Można, w sytuacji gdy mamy do wylania i przepłukania coś, co zawiera większą ilość resztek pożywienia, przelać to najpierw przez sito a resztki wyrzucić po prostu do kosza. Nie zawsze jednak pilnowanie na bieżąco wszystkiego jest możliwe. Gdy myjemy włosy nie jesteśmy w stanie na bieżąco pilnować aby nie wpadały do odpływu. Co możemy zatem zrobić? Po wymyciu głowy, można starą i nieużywaną już szczoteczką do zębów lub zakrzywionym kawałkiem drutu wyciągnąć plączące się włosy z odpływu wanny lub brodzika. Regularne dbanie o odpływ i czyszczenie go, pomoże nam na dłużej cieszyć się sprawnym odpływem.

Udrażnianie rur – wezwanie na pomoc hydraulika

Nie każdy zator da się samodzielnie usunąć. Owszem możemy próbować działać na własną rękę, jest przecież wiele preparatów w sklepach, które przeznaczone są do odtykania i udrażniania odpływów. Takie preparaty jednak działają często na krótko lub radzą sobie tylko z drobnymi zatorami. Co w sytuacji, gdy problem jest poważniejszy i jesteśmy zmuszeni do wykonania solidnego udrażniania rur? Warto wtedy skorzystać z usług doświadczonego fachowca. Przeszukując internet możemy znaleźć chociażby stronę https://przepychanierurwarszawa.pl .

Każdy fachowiec powinien dysponować odpowiednimi narzędziami i oczywiście wiedzą w zakresie skutecznej pomocy hydraulicznej również w tych trudnych przypadkach. Gdy zator jest większy i dotyczyć może instalacji prowadzących na zewnątrz budynku, skuteczną metodą stosowaną przez pogotowie hydrauliczne jest metoda WUKO. Stosuje się ją, ponieważ jest przyjazna dla środowiska i elementem udrażniającym jest w tym przypadku sama woda, wypuszczana przez specjalną głowicę pod wysokim ciśnieniem. Oczywiście pogotowie hydrauliczne czy kanalizacyjne, musi w takim wypadku dysponować odpowiednim urządzeniem WUKO, często jest to pojazd wyposażony w rozwijany wąż, podłączony do maszyny pompującej pod ciśnieniem wodę.

Wuko to świetna metoda i coraz częściej stosowana. Jest skuteczna i umiejętnie stosowana, może wypłukać nawet solidne zanieczyszczenia z rur, likwidując skutecznie zatory.

Dodaj komentarz